AI i innowacje w zdrowiu: pionierski kierunek studiów podyplomowych

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny rozwój technologii, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, analiza danych i medycyna precyzyjna, ale także blockchain czy rozszerzona rzeczywistość. Te technologie mają potencjał zwiększenia wydajności sektora opieki zdrowotnej, poprzez poprawę skuteczności diagnostyki i terapii, doświadczeń pacjentów, efektywności zarządzania chorobami oraz zasobami systemu. W ofercie CKP Uczelni Łazarskiego pojawił się nowy kierunek studiów podyplomowych: AI i innowacje w zdrowiu.

Obecny proces informatyzacji ochrony zdrowia generuje ogromne ilości cyfrowych danych medycznych, takich jak wyniki badań, historie pacjentów, obrazy medyczne i informacje o genomie, które mogą być analizowane na rzecz wzrostu wartości zdrowotnej. Analiza tych danych przy użyciu tradycyjnych metod może być trudna i czasochłonna. Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe mają potencjał w efektywnym przetwarzaniu i analizie tych danych.

Powyższe zjawiska zmuszają kadry sektora ochrony zdrowia oraz instytucji jego otoczenia biznesowego do rozwoju nowych kompetencji w zakresie zrozumienie i wykorzystanie tych zaawansowanych technologii w praktyce medycznej oraz zarządczej. Celem tych studiów jest kształcenie specjalistów zdolnych wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji i innych przełomowych technologii w dziedzinie medycyny i opieki zdrowotnej.

Pionierski program studiów zapewnia szerokie zrozumienie przełomowych technologii w medycynie. Absolwenci tego kierunku staną się „generalistami” innowacji w zdrowiu - będą znali aspekty prawne, finansowe i praktyczne dot. tworzenia i wdrażania nowych technologii w medycynie, w tym technologii opartych o AI.

Więcej informacji o nowym kierunku studiów znajduje się TUTAJ.

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Rekrutacji, tel.: 501 622 513, e-mail: ckp@lazarski.edu.pl