Doktor Who? – czyli jak medyczne innowacje zmieniają leczenie i opiekę nad pacjentem

6 czerwca odbędzie się 3. edycja Konferencji AI & MEDTECH CEE, która będzie okazją do spotkania czołowych ekspertów i przedstawicieli branży, a także poznania najnowszych osiągnięć i rozwiązań. Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego objął wydarzenie patronatem.

Wydarzenie to jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Skupia liderów technologicznych i ekspertów z sektora zdrowia z całego świata, a także przedstawicieli strony publicznej, placówek medycznych, startupów, organizacji branżowych i funduszy inwestycyjnych.

Konferencja jest odpowiedzią na zataczające coraz szersze kręgi zmiany technologiczne w obszarze sztucznej inteligencji, które mają również transformacyjny wpływ na system ochrony zdrowia, rozwój badań naukowych i opiekę nad pacjentem. Uważana jest za wiodące w Europie środkowo-wschodniej forum dedykowane sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu.

Tematyka Konferencji obejmuje szereg tematów związanych z cyfrową transformacją w opiece zdrowotnej, w tym m. in.:

  • Innowacje modelujące ścieżki pacjenta,
  • Edukacja medyczna,
  • Zastosowanie nowych technologii w podmiotach medycznych,
  • Biznesowe i technologiczne aspekty innowacji,
  • Efektywność kosztowa innowacyjnych wyrobów medycznych,
  • Współpracę ze startupami.

W trakcie Konferencji swoją oficjalną premierę będzie miała także IV edycja Raportu „Top Disruptors in Healthcare”, będąca przeglądem startupów medycznych w Polsce i w regionie CEE. Jest to międzynarodowa, najpopularniejsza i jedyna taka publikacja. Raport wspomaga nawiązywanie współpracy między startupami i firmami medycznymi a innymi podmiotami – inwestorami, podmiotami medycznymi, partnerami i klientami końcowymi. Raport będzie także zawierał szczegółowe statystyki dotyczące rynku startupów medycznych, w tym dane o aktualnych potrzebach startupów, wyzwaniach przed nimi stojącymi, finansowaniu, ekspansji zagranicznej oraz o rozwiązaniu.

Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka weźmie udział w panelu dyskusyjnym - Co robić, a czego nie robić, aby odnieść sukces w innowacjach w zdrowiu?

Konferencja „AI & MEDTECH CEE odbędzie się 6 czerwca w The Crowne Plaza – The Hub, w Warszawie, skąd będzie także transmitowana na żywo poprzez platformę streamingową. Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie poprzez stronę internetową www.aiwzdrowiu.pl