Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego patronem III edycji raportu „Top Disruptors in Healthcare 2022”

Ruszyły zapisy na kolejną edycję raportu „Top Disruptors in Healthcare – przegląd innowacyjnych startupów medycznych w Polsce”. Patronem ogólnodostępnej publikacji, opracowywanej przez zespół Młodych Menedżerów Medycyny przy Polskiej Federacji Szpitali oraz spółkę wZdrowiu, jest Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

„Z wielką przyjemnością podjęliśmy decyzję o współpracy z organizatorami projektu. Od początku tej inicjatywy uważamy ją za bardzo cenną i wnoszącą wielką wartość w proces budowania innowacyjności polskiego systemu ochrony zdrowia i polskiej gospodarki. Jest to jedyny w Polsce raport, który w rzetelny i merytoryczny sposób inwentaryzuje polski rynek medtech” - komentuje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego oraz dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

„Na rynku pojawia się coraz więcej rewolucyjnych rozwiązań medycznych, które oddziałują na sektor ochrony zdrowia, nie tylko polski, ale i zagraniczny. Wciąż jednak istnieje luka informacyjna, która uniemożliwia startupom dalszy rozwój. Raport ma na celu zniwelowanie tej luki poprzez dostęp do pełnej i ustrukturyzowanej wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań technologicznych, których wdrożenie do podmiotów leczniczych i pomoc w pozyskaniu finansowania na dalsze prace badawczo – rozwojowe przyczyni się do wsparcia ekosystemu innowacji i poprawy jakości świadczeń udzielanych pacjentowi, ratując tysiące ludzkich istnień – mówi Ligia Kornowska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali.

„Rynek startupów medycznych w Polsce cechuje się gwałtownym rozwojem i rosnącym potencjałem w ostatnich latach, szczególnie w obszarze innowacji medycznych. Najwięcej startupów z II edycji raportu prezentowało rozwiązania działające w telemedycynie, wspomagane sztuczną inteligencją bądź rozwijające się w dziedzinie zbierania oraz przetwarzania danych medycznych. Poprzez zebranie najważniejszych informacji o startupach raport ma szansę przyczynić się do rozwoju nowych technologii medycznych i popularyzacji ich stosowania, co wpłynie na jakość opieki prowadzonej nad pacjentem – wskazuje Karolina Kornowska, Koordynatorka III edycji Raportu.

III edycja raportu zostanie opublikowana podczas międzynarodowej Konferencji „AI w zdrowiu”, która odbędzie się w czerwcu 2022 r. Partnerem Głównym tegorocznej edycji Raportu jest Google for Startups. Raport objęty został również patronatem m.in. Agencji Badań Medycznych, Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Organizacje zainteresowane współpracą oraz startupy chętne do udziału w III edycji raportu, zapraszamy do kontaktu z Karoliną Kornowską, Koordynatorką III edycji raportu „Top Disruptors in Healthcare”, pod adresem e-mail: karolina.kornowska@wzdrowiu.com

Zeszłoroczna edycja raportu dostępna jest TUTAJ