Łazarski’s Idea Forum: Nasza planeta, nasze zdrowie

Nasza planeta, nasze zdrowie – to tytuł pierwszego webinarium zrealizowanego w ramach projektu Łazarski’s Idea Forum. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że każdego roku ponad 13 milionów zgonów na całym świecie jest spowodowanych przyczynami środowiskowymi. Obserwowany obecnie kryzys klimatyczny jest największym zagrożeniem dla zdrowia ludzkości. O tym rozmawiali eksperci Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmu!

4

Niekorzystne zmiany klimatyczne postępują z miesiąca na miesiąc. Ma na nie wpływ codzienny styl życia (w tym jazda autem oraz rozwijająca się technologia). Pomimo to, wciąż bagatelizujemy problem poprzez zaśmiecanie środowiska czy brak umiaru w eksploatacji dóbr. Zmiany te można zatrzymać, jednak potrzeba do tego mobilizacji całego świata oraz konkretnych działań realizowanych we wszystkich aspektach naszego życia.

W gronie ekspertów Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, specjalizujących się w różnych dziedzinach, postaraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób możemy wspólnie, interdyscyplinarnie i ponad podziałami działać na rzecz utrzymania ludzi i planety w zdrowiu oraz tworzyć społeczeństwa skoncentrowane na dobrobycie bez negatywnej ingerencji w otaczające nas środowisko.

W webinarium udział wzięli:

  • dr Małgorzata Gałązka-Sobotka - dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego oraz dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego,
  • Agnieszka Oleksyn-Wajda – kierowniczka studiów podyplomowych Prawo Ochrony Środowiska oraz dyrektorka Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska,
  • dr Katarzyna Barańska - Liderka Praktyki Dekarbonizacji w warszawskim biurze Osborne Clarke oraz wykładowczyni studiów podyplomowych Prawo Ochrony Środowiska,
  • Marek Adamski - wykładowca programu MBA Zarządzanie oraz członek zarządu PMC Group Polska.

Film dostępny jest również na YT oraz Facebooku.

 

***

Łazarski’s Idea Forum to najnowszy projekt Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni, w ramach którego powstał cykl transdyscyplinarnych webinarów z udziałem kadry wykładowców - znanych ekspertów, liderów opinii i praktyków biznesu. Poruszamy tematy ważne, aktualne i dotyczące każdego z nas.

Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego od dawna przestało być miejscem tworzenia i realizacji studiów podyplomowych i programów MBA. Od kilku lat konsekwentnie przekształcamy się w Center of Excellence. Tworzymy ekspertyzy i analizy, z których korzystają instytucje administracji publicznej i organizacje biznesowe. Łazarski’s Idea Forum to naturalny krok ku integracji ludzi, idei i biznesu.