Pięć Lat Postępu: Analiza Rozwoju Startupów Medycznych Top Disruptors in Healthcare

Jubileuszowe, piąte wydanie Raportu Top Disruptors in Healthcare, który stanowi nieodłączny element krajobrazu innowacji w sektorze medycznym w Polsce i regionie CEE, prezentując najnowsze osiągnięcia startupów i inspirujące rozwiązania, które zmieniają oblicze opieki zdrowotnej – już dostępne! Patronat nad Raportem przygotowanym przez zespół Młodych Menedżerów Medycyny, Polską Federację Szpitali oraz firmę wZdrowiu sprawuje Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

Raport "Top Disruptors in Healthcare" dokumentuje innowacje, ale również stanowi bezcenne źródło wiedzy na temat dynamicznie rozwijającego się rynku medycznych startupów. To swoiste okno do laboratorium przyszłości, gdzie testowane są najnowsze technologie i rozwiązania, dostarczając inwestorom, instytucjom medycznym i innym interesariuszom niezbędnych danych do podejmowania świadomych decyzji.

Prace nad Raportem rozpoczęły się od wniosku, który opierał się na doświadczeniach autorów, ale przede wszystkim na opiniach ekspertów z branży. Wniosek ten wskazywał na potężną lukę informacyjną w dziedzinie innowacji w ochronie zdrowia, zwłaszcza w relacjach między startupami oraz między startupami a potencjalnymi inwestorami lub klientami.

„Celem Raportu jest nie tylko prezentacja innowacji, lecz także dostarczenie cennych danych wspierających podejmowanie świadomych decyzji w sektorze zdrowia. Widzę nasz Raport jako źródło inspiracji i narzędzie aktywnego wsparcia dla innowacyjnych startupów medycznych” - wskazuje Karolina Kornowska, główna autorka Raportu oraz Project Manager Koalicji AI w Zdrowiu i Polskiej Federacji Szpitali.

Celem Raportu jest również wsparcie startupów medycznych w zakresie finansowania. Autorzy Raportu zdają sobie sprawę, że jednym z największych wyzwań, z jakimi borykają się startupy, jest brak odpowiednich środków finansowych potrzebnych do rozwoju i skalowania swoich innowacyjnych rozwiązań medycznych. Dlatego Raport ma na celu dostarczenie rzetelnych informacji o startupach medycznych, ich modelach biznesowych, osiągnięciach i potencjale, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych inwestorów i instytucji biznesowych. Dzięki temu, startupy mają większe szanse na pozyskanie niezbędnego wsparcia finansowego i strategicznego, które pozwolą im kontynuować rozwój, badania, testowanie oraz wprowadzanie innowacji na rynek.

Raport w dwóch wersjach - podstawowej (darmowej) oraz rozszerzonej (płatnej), zawierającej pełne informacje na temat każdego ze 151 startupów medycznych, jest dostępny na stronie: aiwzdrowiu.pl/raport-tdih/