Po raz trzeci o zdrowiu Polaków

W dniach 25 i 26 października odbędzie się 3. Kongres „Zdrowie Polaków”. Motto tegorocznej edycji brzmi: „Zdrowie Polaków – zdrowie każdego z nas to największy kapitał i największa inwestycja na przyszłość”.

Kongres jest wspólną inicjatywą Komitetu Nauk Klinicznych PAN, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Światowego Centrum Słuchu, Instytutu Narządu Zmysłów oraz licznych uniwersyteckich zespołów, ekspertów nauki i medycyny. Jest to wydarzenie organizowane ponad wszelkimi uwarunkowaniami politycznymi z udziałem przedstawicieli Sejmu RP i Senatu RP, wielu instytucji centralnych i regionalnych, przedstawicieli świata kultury, sportu i gospodarki.

Głównym celem tegorocznego Kongresu będzie pokazanie współczesnych możliwości medycyny oraz wskazanie różnych strategii działania dla instytucji państwowych, samorządowych, naukowych, klinicznych oraz grup ekspertów, organizacji pacjentów, które miały, mają, a w szczególności będą miały wpływ na kondycję naszego społeczeństwa, budowanie w nim postaw prozdrowotnych i wspieranie solidarności międzypokoleniowej.

Organizacja Kongresu będzie adekwatna do sytuacji epidemiologicznej w kraju. Debaty ekspertów, panele i wykłady będą nagrane i transmitowane z bezobsługowego studnia multimedialnego z zachowaniem reżimu sanitarnego. Podobnie jak w latach ubiegłych Organizatorzy przewidują – dzięki wykorzystaniu różnorodnych narzędzi do e-komunikacji – udział blisko kilkuset ekspertów, specjalistów z rożnych dziedzin medycyny, ekonomii, gospodarki, kultury, sportu oraz przedstawicieli mediów. Całość będzie można będzie śledzić on-line, a po zakończeniu Kongresu wszystkie nagrania będą dostępne na kanale World Hearing Center na YouTube.

Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz dziekan Centrum Kształcenia podyplomowego znajduje się w składzie Radzie programowej Kongresu „Zdrowie Polaków” oraz bierze udział w Debacie plenarnej „Zdrowie publiczne”, która odbędzie się 25.10. o godz. 13:30 - 14:30.

Transmisja wydarzenia będzie dostępna na stronie ⇒ kongres-zdrowiepolakow.pl