Profilaktyka chorób – jutro dzieje się dziś?

Palimy. Tyjemy. Nie ruszamy się. Zmiany naszych nawyków i codziennych decyzji to przestrzeń promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Dlatego dziś, jak nigdy wcześniej, potrzebujemy zdecydowanie więcej managerów skutecznego zarządzania w tym obszarze. Uczelnia Łazarskiego i PZU Zdrowie zapraszają do wysłuchania drugiej rozmowy w ramach cyklu podcastów „Promocja i profilaktyka w zdrowiu – warto po(d)słuchać”.

4
  • PALIMY: Od roku 2020 odnotowujemy w Polsce wzrost częstości palenia tytoniu, a rak płuc stał się już najczęstszą przyczyną zgonów nowotworowych w Polsce.
  • TYJEMY: Otyłość i nadwaga to drugi po paleniu tytoniu czynnik zwiększający ryzyko chorób nowotworowych.
  • NIE RUSZAMY SIĘ: 70% dorosłych Polaków nie uprawia w zasadzie żadnej aktywności fizycznej.

„Wszystkie powyższe zjawiska to koła zębate, napędzające się nawzajem, a dotyczą naszych nawyków i codziennych decyzji. Zmiany w tym obszarze to przestrzeń promocji zdrowia i profilaktyki chorób, które powinny tworzyć sprzyjające środowisko zewnętrzne i dostarczać odpowiednich narzędzi i rozwiązań systemowych. Dlatego potrzebujemy dziś zdecydowanie więcej managerów skutecznego zarządzania w tych dziedzinach” - mówi w drugim podcaście cyklu „Promocja i profilaktyka w zdrowiu – warto po(d)słuchać” dr Paweł Koczkodaj z Narodowego Instytutu Onkologii.

Już teraz zapraszamy do obejrzenia kolejnych podcastów:

  • 27 września - „Nadmiary i niedobory w komunikacji o zdrowiu”, którego gościem jest Elżbieta Twardowska, Chief Strategy Officer agencji marketingowej i public relations Ogilvy Polska,
  • 4 października - „DNA nowoczesnej promocji zdrowia” z udziałem dr. Grzegorza Szczuki, dyrektora Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych, jednego z twórców sukcesu Miasta Gdańsk w skutecznej promocji zdrowia.

Podcasty są dostępne na LinkedIn, Facebooku oraz YouTube. Zapraszamy!

***

„Promocja i profilaktyka w zdrowiu – warto po(d)słuchać” to cykl podcastów dedykowanych nowoczesnej profilaktyce chorób i promocji zdrowia, czyli dwóm bohaterkom nowatorskiego kierunku studiów podyplomowych Zarządzanie Promocją Zdrowia i Profilaktyką Chorób realizowanych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, którego partnerem merytorycznym jest PZU Zdrowie. Kierownikiem studiów i gospodynią podcastów jest Marta Pawłowska.

Rekrutacja na studia podyplomowe Zarządzanie promocją zdrowia i profilaktyką chorób trwa do 30 września. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ. Aplikuj już dziś!