PZU Zdrowie partnerem studiów dla menedżerów profilaktyki

Nowatorski na polskim rynku edukacyjnym kierunek studiów podyplomowych Zarządzanie promocją zdrowia i profilaktyką chorób Health Promotion & Prevention Manager będzie realizowany we współpracy z PZU Zdrowie. Celem studiów, uruchomionych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanej, zaangażowanej kadry, gotowej do zarządzania obszarem promocji zdrowia i profilaktyki chorób.

 

Dzisiejsza kadra zajmująca się profilaktyką i promocją zdrowia, posiada najczęściej kwalifikacje z obszaru medycznego i organizacyjnego systemu opieki zdrowotnej, obserwowany jest natomiast powszechny deficyt umiejętności zarządczych, pozwalających na inicjowanie, przygotowywanie i wdrażanie celowanych, dostosowanych do potrzeb określonych społeczności, efektywnych kosztowo projektów promocji zdrowia oraz profilaktyki chorób.

„Jako ośrodek akademicki, który swoje korzenie ma w naukach prawnych, ekonomii, zarządzaniu i finansach, patrzymy na ochronę zdrowia jako na dziedzinę, która absolutnie nie może być wyłączona z ich stosowania. Dlatego też – we współpracy z PZU Zdrowie, prężnie rozwijającym się i innowacyjnym operatorem medycznym - do nauki o promocji zdrowia i profilaktyce chorób, wprowadzamy znacznie mocniejszy niż we wszystkich innych ośrodkach kształcenia akcent managerski, kładąc nacisk na projektowanie innowacyjnych schematów myślenia i działania, na nowoczesne narzędzia zarządcze oraz na bezcenną wymianę doświadczeń” - podkreśla dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego oraz Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Profilaktyka funkcjonuje coraz mocniej w świadomości społecznej, co obserwujemy w rosnącym po pandemii zainteresowaniu badaniami w naszych placówkach medycznych. Jednak, aby programy zdrowotne były naprawdę skuteczne, potrzeba systemowego przygotowania kadr instytucji ochrony zdrowia, organizacji pozarządowych, a nawet pracodawców. Partnerstwo PZU Zdrowie z Uczelnią Łazarskiego w ramach nowego kierunku, który uzupełnia lukę na rynku edukacyjnym, jest elementem naszej strategii, skoncentrowanej przede wszystkim wokół profilaktyki” – mówi Karolina Helmin-Biercewicz, członek Zarządu PZU Zdrowie.

Obecna oferta rynkowa studiów podyplomowych, pomimo swojej różnorodności, ujmuje w zakresie niewystarczającym treści rozwijające umiejętności kreowania i nowoczesnego zarządzania w obszarze profilaktyki chorób i promocji zdrowia. Zgodnie z rozpoczętymi oraz zapowiadanymi do długofalowej realizacji przez administrację rządową kompleksowymi działaniami strategicznymi w ochronie zdrowia, zorientowanymi na skuteczną i powszechną profilaktykę zdrowotną, identyfikowana jest pilna potrzeba dokształcania kadr w zakresie nowoczesnego zarządzania tak promocją zdrowia, jak i profilaktyką chorób.

Absolutnym asem w rękawie naszych studiów jest kadra dydaktyczna – to znani eksperci praktycy, zapewniający synergię różnych obszarów kompetencyjnych. Są wśród nich: prof. Iwona Kowalska- Bobko z Collegium Medicum UJ – zarządzająca najstarszą uczelnią zdrowia publicznego w Polsce, dr Paweł Koczkodaj z NIO - badacz profilaktyki chorób o międzynarodowym doświadczeniu i stypendysta Fullbrighta, Wojciech Eichelberger - wybitny psychoterapeuta i propagator zdrowia, Ewa Podolska – jedna z najczęściej nagradzanych dziennikarek specjalizujących się w zdrowiu, ksiądz Arkadiusz Nowak – od lat skutecznie edukujący i jednoczący środowiska pacjentów, Marek Adamski – specjalista zarządzania procesowego z międzynarodowym doświadczeniem, Elżbieta Twardowska – strateg strategów komunikacji w Ogilvy - jednej z najbardziej liczących się agencji reklamowych na świecie, jak również eksperci PZU Zdrowie” – dodaje Marta Pawłowska, kierownik studiów.

Więcej o nowym kierunku studiów: https://ckp.lazarski.pl/studia-podyplomowe/akademia-rynku-ochrony-zdrowia/zarzadzanie-promocja-zdrowia-i-profilaktyka-chorob

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2300 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.