Raport „Top Disruptors in Healthcare 2021” już dostępny

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu podsumowującego najbardziej innowacyjne rozwiązania na polskim rynku Med-Tech. Patronat nad drugą edycją publikacji objął Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Raport „Top Disruptors in Healthcare”, jako jedyny w Polsce inwentaryzuje polski rynek medtech i pozwala na zapoznanie się z innowacyjnymi rozwiązaniami oferowanymi przez startupy, które nie tylko wpływają na rozwój całego sektora medycznego, ale przede wszystkim są tworzone z myślą o Pacjencie. Raport został opracowany przez zespół Młodych Menedżerów Medycyny przy Polskiej Federacji Szpitali, będącej największą organizacją zrzeszającą szpitale w Polsce.

Jak powiedziała dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego oraz dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, jedna z autorek publikacji:

„Polska jest jednym z liderów regionu Europy Środkowej w obszarze startupów medycznych, co ma związek m.in. z dużą grupą ambitnych i dobrze wykształconych młodych ludzi, naukowców-wizjonerów otwartych na dzielenie się wiedzą, pracę w multidyscyplinarnym zespole oraz wymianę międzynarodową. Moim zdaniem polskie startupy medyczne mogą bez jakichkolwiek kompleksów patrzeć na europejski czy światowy rynek, czyniąc z urządzeń telemedycznych, aplikacji mobilnych czy AI/machine learning „narodowy towar eksportowy ”.

Pełna wersja Raportu „Top Disruptors in Healthcare 2021” dostępna jest tutaj: https://www.medfinance.pl/uploads/files/documents/Top_Disruptors_in_Healthcare.pdf

 

*Pełna recenzja dr Małgorzaty Gałązki-Sobotki znajduje się w raporcie „Top Disruptors in Healthcare 2021”.