Ruszyła V edycja konkursu Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia. Leaders of VBHC

Właśnie wystartowała V edycja konkursu Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia. Leaders of VBHC, który jest wspólną inicjatywą Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego oraz wydawnictwa Wolters Kluwer Polska.

Celem konkursu jest docenienie podmiotów leczniczych, które pomimo trudności związanych z prowadzeniem działalności, przodują w poszukiwaniu sposobów na zwiększanie wartości zdrowotnej i już dzisiaj tak naprawdę są Liderami Zmian w Ochronie Zdrowia.

Inicjatywa konkursu wpisuje się w tematykę niedawno ogłoszonej ustawy o jakości w ochronie zdrowia, dlatego tym bardziej należy docenić podmioty, które rozwijają innowacje z myślą o efektywnym zarządzaniu i
pacjentach.

– Zmiany w sektorze ochrony zdrowia nie dokonają się bez bezpośredniego zaangażowania podmiotów leczniczych, fundacji i stowarzyszeń pracujących na rzecz polskich pacjentów. Idea systemu zorientowanego na pacjencie, wynikach leczenia  i optymalnym wykorzystaniu zasobów nie jest promocyjnym hasłem, ale drogowskazem działania wielu organizacji ochrony zdrowia  w naszym kraju. Dostrzeżenie i wyróżnienie projektów i przedsięwzięć, które wnoszą istotną wartość, nie tylko dla lokalnej społeczności, ale także całego systemu to warunek upowszechnienia się dobrych praktyk klinicznych, organizacyjnych, zarządczych itp. „Liderzy zmian” są wśród nas i zasługują na docenienie ich wkładu w budowanie zrównoważonego systemu ochrony zdrowia   – mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, pomysłodawczyni konkursu i Przewodnicząca Kapituły Konkursu.

W tegorocznej edycji podmioty lecznicze będą mogły przesyłać zgłoszenia swoich rozwiązań
w kategoriach:

  • Zarządzanie jakością
  • Zarządzanie kapitałem ludzkim
  • Organizacja przyjazna pacjentowi
  • Skuteczna profilaktyka i edukacja
  • Lider opieki otwartej
  • Przestrzeń zorientowana na wartość zdrowotną NOWOŚĆ!

Udział w konkursie jest bezpłatny na każdym etapie i otwarty dla wszystkich przedstawicieli rynku zdrowia. Na zgłoszenia swoich projektów podmioty lecznicze będą miały czas do 12 września 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 września 2023 r. podczas uroczystej gali, którą poprzedzi IV edycja Konferencji Zmiany w Ochronie Zdrowia.

Więcej informacji o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ.