Sygnaliści w ochronie zdrowia. Czy jesteś już przygotowany na nowe obowiązki?

Zapraszamy na bezpłatne webinarium „Sygnaliści w ochronie zdrowia” z udziałem znamienitych ekspertów, którzy będą rozmawiać na temat wchodzącej w życie ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa. Jakie są najważniejsze założenia nowej regulacji? Czy jest się czego bać? Czy można się do tego przygotować? O jakich obowiązkach mowa? O tym będziemy dyskutować na żywo już 3 grudnia o godz. 17:00.

4

Dyrektywa o ochronie sygnalistów oraz projekt polskiej ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa wprowadzają obowiązki w zakresie ustanowienia wewnętrznych i zewnętrznych kanałów zgłaszania nieprawidłowości – w szczególności dla podmiotów z sektora ochrony zdrowia. Będzie to wiązało się z szeregiem obowiązków, takich jak: opracowanie odpowiednich dokumentów wewnętrznych, stworzenie kanałów sygnalizowania, wyznaczenie osób odpowiedzialnych za nadzór nad systemem, czy też szkolenia dla pracowników w zakresie wprowadzonych rozwiązań. 

W webinarium „Sygnaliści w ochronie zdrowia”, realizowanym we współpracy z partnerem Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, kancelarią prawniczą Domański Zakrzewski Palinka sp. k., udział wezmą:  

  • Michał Czarnuch - Partner oraz szef Praktyki Life Sciences w kancelarii prawniczej Domański Zakrzewski Palinka sp. k., członek m.in. Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza oraz Rady ds. Interoperacyjności CSIOZ, świadczy bieżące doradztwo z zakresu compliance, z uwzględnieniem zagadnień związanych z transparentnością procesów wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Anna Różalska - Compliance Officer w Siemens Healthcare, certyfikowany Approved Compliance Officer, ekonomistka, ekspert we wdrażaniu rozwiązań CMS w Europie Środkowo-Wschodniej, członkini Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego oraz Izby Gospodarczej Polmed i MedTech Polska.
  • Adam Twarowski - Radca prawny, legislator, ekspert Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, wiceprzewodniczący Komisji bioetycznej przy Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, członek Polskiego Towarzystwa Legislacji.

Na spotkanie szczególnie zapraszamy managerów placówek medycznych. Wyjaśnimy nowe wymagania dla podmiotów leczniczych oraz zasady ponoszenia odpowiedzialności przez kierownictwo w razie naruszenia regulacji, omówimy także gotowe i bezpieczne rozwiązania umożliwiające spełnienie wymogów regulacyjnych. 

Webinarium kierujemy również do pracowników kadr i HR-owców. Na spotkaniu przedstawimy proces wyjaśniania nieprawidłowości z perspektywy kadr i HR, na których w dużej mierze będą ciążyć nowe obowiązki oraz najlepsze praktyki, umożliwiające szybkie, proste i efektywne wdrożenie systemu.

Na webinarium nie może również zabraknąć prawników, którzy dowiedzą się o najważniejszych wyzwaniach prawnych związanych z whistleblowingiem. Pokażemy również, jak efektywny whistleblowing może chronić podmioty z sektora ochrony zdrowia przed odpowiedzialnością prawną oraz stratami finansowymi i wizerunkowymi.

Link do rejestracji: form.lazarski.pl/sygnalisci-w-ochronie-zdrowia/.