Tydzień Mózgu – cykl spotkań ze specjalistami i dawka wiedzy o mózgu

Tydzień Mózgu to maraton edukacyjny, podczas którego eksperci oraz praktycy podzielą się wiedzą na temat tego, jak zadbać o swój mózg, aby pracował lepiej i wydajniej. Wydarzenie odbędzie się w formule online w dniach 15-21 marca 2021 r

„Choroby mózgu obejmujące zarówno schorzenia neurologiczne, jak i problemy psychiczne, są dziś zjawiskiem powszechnym. Jak wynika z badań Europejskiej Rady Mózgu, co trzeci Europejczyk przynajmniej raz w swoim życiu doświadcza choroby mózgu. Wzrost zachorowalności to nie tylko konsekwencja starzenia się społeczeństwa, ale też zmian cywilizacyjnych. Intensywne tempo życia, dynamicznie zmieniające się otoczenie, natłok odbieranych informacji czy codzienny stres sprawiają, iż zaburzenia psychiczne i neurologiczne pojawiają się u coraz młodszych pacjentów, ale również to zjawisko obserwuje się u osób starszych. Uczelnia Łazarskiego angażuje się więc we wszelkie inicjatywy mające na celu profilaktykę chorób mózgu, a także chętnie dzielimy się wiedzą o tym jak zadbać o najważniejszy organ, aby posłużył nam przez długie lata zarówno w naszej codzienności, jak i nauce czy biznesie” – mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego oraz Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Tydzień Mózgu odbędzie się w dniach 15-21 marca 2021 r. w całości w formule online. Przez 7 dni specjaliści i praktycy poruszą m.in. tematy takie j

 • Mózg – nosisz, czy używasz? Wszystko, co musisz wiedzieć o swoim mózgu
 • Jak przejąć kontrolę nad koncentracją i stresem, aby zwiększyć produktywność bez nadmiernej presji
 • Jak wykorzystać swój mózg i jego 3 obszary do radzenia sobie na co dzień i bycia w zdrowym mózgu
 • Mózg w sytuacjach stresowych i kryzysowych oraz jego wpływ na nasze zachowanie. Jak radzić sobie w emocjonalnie trudnych sytuacjach?
 • Awaria mózgu – dlaczego nas na to społecznie nie stać?
 • Koncentracja i relax, czyli jak mózg lubi się uczyć
 • Pieniądze są 6. zmysłem, człowiek musi je mieć, aby rozwinąć 5 pozostałych
 • Agile learning dla przedsiębiorców, czyli jak stworzyć zwinność kompetencyjną w erze dynamicznych zmian na rynku
 • Marketing, marka własna a mózg
 • Edukacja przyszłości
 • Kiedy jest czas na prawdziwe przywództwo? Neuroleadership

Szczegółowy harmonogram wydarzenia znajduje się na stronie: www.tydzienmozgu.online

„W ramach Tygodnia Mózgu poruszymy bardzo wiele istotnych tematów. Podczas wykładu „Awaria mózgu – dlaczego nas na to społecznie nie stać” opowiem m.in. o tym, jakie konkretne skutki społeczno-gospodarcze powodują choroby mózgu. Schorzenia te bowiem wpływają nie tylko na samych pacjentów, ale także ich rodziny i najbliższe otoczenie, a ostatecznie na całą gospodarkę” – dodaje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka.

W wydarzeniu weźmie udział również Krzysztof Kaluta, Kierownik Centrum Profilaktyki Stresu i Wypalenia Zawodowego przy Instytucie Zarządzania w Ochronie Zdrowia, który wygłosi wykład pt.: „Mózg w sytuacjach stresowych i kryzysowych oraz jego wpływ na nasze zachowanie. Jak radzić sobie w emocjonalnie trudnych sytuacjach?”.

W ramach wydarzenia będzie można wysłuchać także m.in. prelekcji Anny Urbańskiej, Master Trener STRUCTOGRAM® Polska, metodologii, która wykorzystując wiedzę o genetyce mózgu, pozwala skuteczniej sprzedawać, zarządzać i radzić sobie w relacjach międzyludzkich. Anna Urbańska prowadzi także zajęcia na studiach podyplomowych Neuro-przywództwo.

Prelekcjom towarzyszyć będzie także szereg atrakcji i grywalizacja. Uczestnicy będą też mieli szansę na zdobycie cennych nagród. 

Udział w Tygodniu Mózgu jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Więcej informacji: www.tydzienmozgu.online

Organizatorami wydarzenia są: marka STRUCTOGRAM® Polska, Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, FitnessMózgu oraz wydawnictwo Złote Myśli.