V Kongres Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się w nowym terminie

Piąta edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC) odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Ideą przewodnią Kongresu - zgodnie z jego nazwą - są wyzwania, zarówno terapeutyczne, stojące przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny, jaki i organizacyjno-finansowe, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach już po raz piąty spotkają się wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, a także przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji państwowej i samorządowej, organizacji pozarządowych - w tym zrzeszających pacjentów - oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

Udział w V Kongresie Wyzwań Zdrowotnych potwierdzili już, między innymi: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, uczelni medycznych, organizacji i samorządów zawodowych działających w ochronie zdrowia, a także liczni konsultanci krajowi w różnych dziedzinach medycyny, prezesi towarzystw naukowych, menedżerowie szpitali  i podmiotów współpracujących z sektorem medycznym, eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych.

W tym roku nie zabraknie nowości – zarówno dotyczących tematyki sesji, jak i form przekazu. Oprócz dyskusji panelowych zaplanowano m.in. pojedynki ekspertów, a także wywiady z udziałem publiczności.

Na obszerną agendę Kongresu złoży się ponad 70 sesji, wykładów i prezentacji w sześciu blokach tematycznych:

  • Polityka zdrowotna
  • Finanse i zarządzanie
  • Terapie
  • Nowe technologie
  • e-Zdrowie
  • Edukacja

Szczegółowy program HCC 2020 i formularz rejestracyjny: http://www.hccongress.pl/pl/

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl.

Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego jest partnerem instytucjonalnym wydarzenia.