Wspieramy startupy medyczne w Polsce

Trwają zapisy do 4. edycji Raportu rynku medtech, pierwszego i jedynego kompleksowego przeglądu startupów medycznych w regionie CEE. Publikacja podkreśla ekscytujące innowacje w polskiej i zagranicznej branży opieki zdrowotnej. Patronem corocznej publikacji, jest Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Jednym z wyzwań stojących przed polskimi startupami medycznymi jest potrzeba wsparcia finansowego i merytorycznego ze strony rządu i innych interesariuszy. Tu z pomocą przychodzą inicjatywy takie jak Raport „Top Disruptors in Healthcare”, które dają startupom możliwość zaprezentowania swojego potencjału i nawiązania współpracy z inwestorami, placówkami medycznymi, partnerami i pacjentami.

Niezależnie czy ich głównych sektorem działania jest sztuczna inteligencja, blockchain, telemedycyna, robotyka, czy też aplikacja zdrowotna, wszystkie te startupy robią prawdziwą różnicę w życiu pacjentów i lekarzy. Pomagają stworzyć bardziej sprawiedliwy i wydajny system opieki zdrowotnej, z przystępniejszym dostępem do usług medycznych. Dzięki odpowiedniemu wsparciu, takiemu jak Raport, startupy medyczne z pewnością będą się rozwijać i kwitnąć w nadchodzących latach – podkreśla Karolina Kornowska, koordynatorka Raportu „Top Disruptors in Healthcare”.

Raport dostarcza informacji o startupach, takich jak ich profil, zespół, osiągnięcia, aktualne potrzeby i problemy, dane finansowe, rundy finansowania, plany dotyczące ekspansji zagranicznej etc. Uwzględnia także pogłębione badania i statystyki, które pokrywają znaczną większość rynku startupowego. 

Polska Federacja Szpitali, Koalicja AI w Zdrowiu, zespół ekspertów w Zdrowiu, Młodzi Menedżerowie Medycyny oraz Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego zapraszają do wzięcia udziału w 4. edycji Raportu "Top Disruptors in Healthcare", prezentującego innowacyjne startupy medyczne, które rewolucjonizują świadczenie usług medycznych i zmieniają przyszłość medycyny, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Raport zostanie opublikowany podczas międzynarodowej Konferencji „AI & MEDTECH CEE” w czerwcu 2023 r. Udział w Raporcie jest możliwy poprzez wypełnienie formularza.

Zapraszamy także do zapoznania się z rozszerzoną wersją Raportu dostępną na stronie Koalicji AI w Zdrowiu.