XVII Forum Rynku Zdrowia

Już wkrótce odbędzie się XVII Forum Rynku Zdrowia - prestiżowe wydarzenie poświęcone ochronie zdrowia. Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 października 2021 r. w Hotelu Sheraton w Warszawie. Forum Rynku Zdrowia to 2 dni dyskusji, ponad 20 sesji tematycznych, znamienici prelegenci i wyjątkowi uczestnicy.

Termin tegorocznej edycji wydarzenia po raz kolejny stwarza wyjątkową okazję do dyskusji o rozwiązaniach mających prowadzić do poprawy funkcjonowania polskiego systemu opieki zdrowotnej, także w szerokim kontekście pandemicznej rzeczywistości, której wszyscy doświadczamy od wielu miesięcy.

XVII Forum Rynku Zdrowia już tradycyjnie odbędzie się w warszawskim hotelu Sheraton. Z myślą o komforcie debaty sesje zorganizowane zostaną w sposób stacjonarny, z zachowaniem wszelkich wymogów związanych z reżimem sanitarnym.

W agendzie nie zabraknie kluczowych zagadnień dla polskiej ochrony zdrowia, w tym dotyczących: strategii jej rozwoju w najbliższych latach; dostępności świadczeń; nowych technologii i cyfryzacji sektora medycznego; zarządzania placówkami; postępów w terapii wybranych jednostek chorobowych.

Do wielowątkowej dyskusji w ramach Forum Rynku Zdrowia od kilkunastu lat zapraszamy wszystkich zainteresowanych obecnym stanem oraz przyszłością systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Ta organizowana od 2005 r. jesienna konferencja stała się jedną z najbardziej prestiżowych i reprezentatywnych debat poświęconych ochronie zdrowia, między innymi z udziałem: wybitnych postaci medycyny, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, parlamentarzystów, menedżerów podmiotów leczniczych, pacjentów, ekspertów oraz lekarzy wielu specjalizacji.

Transmisje i retransmisje debat dostępne będą na stronie wydarzenia. Relacje oraz wnioski z sesji zamieszczać będziemy także w portalu rynekzdrowia.pl i magazynie Rynek Zdrowia. Tematyka poruszana na Forum Rynku Zdrowia stanowi kanwę kolejnych opiniotwórczych publikacji i dyskusji o rekomendowanych rozwiązaniach w polskim systemie opieki zdrowotnej.

Tradycyjnie już zwieńczeniem pierwszego dnia Forum będzie Gala, podczas której uroczyście wręczone zostaną Portrety Polskiej Medycyny – coroczne wyróżnienia przyznawane przez redakcję magazynu i portalu Rynek Zdrowia.

Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz dziekan Centrum Kształcenia podyplomowego, weźmie udział w następujących sesjach:

 • Sesja inauguracyjna. Między falami epidemii – przegląd rządowych i ministerialnych strategii rozwoju systemu ochrony zdrowia w Polsce | 18 października 2021 r., godz. 9.00-11.30
  * Programów nie brakuje. Jak wygląda ich realizacja?
  * Polski Ład – omówienie proponowanych i wdrażanych rozwiązań w systemie opieki zdrowotnej
  * Ochrona zdrowia w Krajowym Planie Odbudowy
  * Zdrowa przyszłość. Ramy strategiczne rozwoju systemu ochrony zdrowia na lata 2021-2027, z perspektywą do 2030 roku
  * Plan Odbudowy Zdrowia Polaków – czy poprawia wskaźniki epidemiologiczne w Polsce?
  * Planowane zmiany w ochronie zdrowia z perspektywy wybranych branż funkcjonujących na rynku medycznym
 • Neurologia w Polsce ma swoją strategię | 19 października 2021 r., godz. 15.00-16.30
  * Choroby mózgu – ogromne wyzwanie dla systemów opieki zdrowotnej i społeczeństw
  * Raport o stanie i strategii rozwoju polskiej neurologii – omówienie kluczowych wniosków
  * Krajowy systemu koordynowanej opieki udarowej – od edukacji po rehabilitację i prewencję wtórną
  * Sytuacja osób z wybranymi chorobami neurodegeneracyjnymi w Polsce
  * Dostęp polskich pacjentów do nowoczesnej diagnostyki w chorobach neurodegeneracyjnych

Rejestracja na stronie organizatora ➡ https://www.forumrynkuzdrowia.pl/2021/pl/rejestracja-2021,206.html"