Znamy laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2022. Mamy to!

Poznaliśmy Laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2022, corocznych wyróżnień przyznawanych przez magazyn i portal Rynek Zdrowia. W kategorii Wydarzenie Rynku Zdrowia uhonorowano pilotażowy program KOS-BAR. Nagrodę za pierwszy w Polsce kompleksowy program opieki specjalistycznej nad świadczeniobiorcami leczonymi chirurgicznie z powodu otyłości olbrzymiej, odbierała dr Małgorzata Gałązka-Sobotka.

Już po raz szesnasty przyznano Portrety Polskiej Medycyny. W ten sposób redakcja wraz z wydawcą magazynu i portalu Rynek Zdrowia pragną nie tylko podsumować 12 miesięcy, które minęły od poprzedniej edycji Forum Rynku Zdrowia, ale także uhonorować osoby i instytucje, które odniosły znaczące sukcesy w sferach: zarządzania placówkami medycznymi, rozwoju terapii oraz poprawiania stanu zdrowia naszego społeczeństwa.

Nagrody Portrety Polskiej Medycyny 2022 przyznano w kategorii Menedżer Rynku Zdrowia, Lekarz Rynku Zdrowia oraz Wydarzenie Rynku Zdrowia. Na III miejscu w kategorii Wydarzenie Rynku Zdrowia znalazł się pilotażowy program KOS-BAR, który umożliwił objęcie w całym kraju kompleksową opieką specjalistyczną chorych na otyłość olbrzymią poddawanych operacji bariatrycznej. To pierwszy w Polsce kompleksowy program diagnostyki i leczenia, który oparty jest na płaceniu za efekty terapeutyczne.

„Wysiłek środowiska klinicznego, systemowego, został spięty pilotażem, obejmującym 15 szpitali. To ważny moment, bo po raz pierwszy wszedł w życie model opieki koordynowanej, kompleksowej, w którym na tak szeroką skalę mierzy się efekty leczenia - i to na wielu etapach. Nigdy w systemie nie wdrożyliśmy tak zaawansowanego modelu opartego na Value Based Healthcare, koncepcji, w której płatnik docenia świadczeniodawcę za rezultaty kliniczne leczenia. To może być przełom dla dalszego rozwoju modeli finansowania opieki w oparciu o dostarczaną wartość zdrowotną w różnych dziedzinach polskiego systemu ochrony zdrowia” – komentuje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego i dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Wśród dotychczasowych laureatów Portretów Polskiej Medycyny znaleźli się między innymi wybitni lekarze, znakomici menedżerowie ochrony zdrowia, postacie, które w szczególny sposób przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.

Więcej informacji o wydarzeniu i zwycięzcach znajduje się TUTAJ.