Zwycięzcy Mother and Child Startup Challenge wybrani. To oni odmienią polskie szpitale!

CarnaLife Holo i Infermedica zwycięzcami I edycji Mother and Child Startup Challenge. MCSC to pierwszy w skali Europy konkurs, w którym nagrodą główną jest wprowadzenie zwycięskich rozwiązań w 5 publicznych szpitalach. Celem jest zrewolucjonizowanie jakości leczenia dzieci i kobiet w ciąży. Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego był partnerem konkursu.

Jednym z celów konkursu jest znalezienie rozwiązań na wyzwania w służbie zdrowia, a tych jest wiele. Obecnie jeden pacjent angażuje 15 specjalistów medycznych, a przy tym w służbie zdrowia są poważne braki kadrowe. Kadry medyczne muszą sobie poradzić też z takimi wyzwaniami jak nadmiar informacji i wzrastające oczekiwania pacjentów. Wg badania „Lekarz przyszłości” Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego 53% lekarzy spędza z pacjentem na wizycie nie więcej niż 15 min, jednocześnie poświęcając połowę tego czasu na obowiązki niekliniczne (np. sporządzenie dokumentacji medycznej). Zaś lekarze pytani w badaniu o najważniejsze kompetencje w przyszłości na pierwszym miejscu stawiają technologie.

Nagrodą główną w konkursie jest wdrożenie zwycięskiego rozwiązania w 5 szpitalach – organizatorach konkursu. Oprócz wdrożenia w placówkach zwycięzcy otrzymają również dostęp do przestrzeni chmurowej od OVHcloud, wsparcie techniczne od Webellian oraz wsparcie w integracji z systemem HIS od CompuGroup Medical.

Zapraszamy na konferencję prasową, podczas której będzie można spotkać się ze zwycięzcami i organizatorami oraz zobaczyć jak nowe technologie będą zmieniać szpitale. Konferencja odbędzie się we wtorek 13 grudnia o godz. 11:30 w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, ul. Marcina Kasprzaka 17a, Budynek A- Lipsk, sale konferencyjne, piętro II.