Lekarze, Pielęgniarki, Laboranci, Ratownicy...
Bezłatna pomoc psychologiczna

Zadzwoń (+48) 513 037 964

W związku z pandemią COVID-19 począwszy od 4 maja 2020 do 4 czerwca 2020 wszyscy potrzebujący pracownicy zawodów medycznych mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej.

Pod nr telefonu (+48) 513 037 964 w poniedziałki w godzinach 15.30- 19.30 oraz środy, czwartki i niedziele w godzinach 15.30 - 17.00 dyżurować będą doświadczeni psycholodzy i terapeuci, którzy udzielą personelowi medycznemu interwencyjnej pomocy psychologicznej, a w razie potrzeby umówią dalszą indywidualną lub grupową konsultację psychologiczną.

Zakres wsparcia i pomocy psychologicznej dla personelu medycznego w aktualnej sytuacji kryzysowej związanej z pandemią COVID-19 obejmuje:

  • Stres, lęk, napady paniki (nerwica lękowa) – u siebie oraz u swoich pracowników, bliskich i pacjentów
  • Trudne i stresujące sytuacje związane z rozmową z pacjentem i z jego rodziną
  • Trudne relacje i konflikty w miejscu pracy (szpital, oddział, zespół terapeutyczny)
  • Napięcia, stres i trudne relacje w domu występujące w okresie pandemii
  • Stany depresyjne i obniżonego nastroju
  • Silny stres, stany wyczerpania, przemęczenia – jak odreagować stres i napięcie, zadbać o balans energetyczny, szybką regeneracje psychiczną i fizjologiczną oraz wyciszenie w sytuacji kryzysowej.

 

Dla zapewnienia komfortu psychicznego rozmowy są anonimowe, prosimy o nie podawanie podczas rozmowy imienia i nazwiska oraz innych danych osobowych.

Rozmowa nie jest sesją terapeutyczną i nie jest też usługą medyczną.

Prosimy, aby osoba dzwoniąca zastrzegła swój numer telefonu - można to zrobić zmieniając ustawienia telefonu lub wpisując przed naszym numerem telefonu kod: #31#, co pozwoli na jego anonimowość.

Informujemy również, że nie będziemy oddzwaniać na połączenia nieodebrane, ani odpisywać na wiadomości sms.

 

 

Zespół akcji #PomagamyRozmawiamy

Krzysztof Kaluta

Kierownik Centrum

Jest dyplomowanym psychologiem i od ponad 20 lat pracuje jako psycholog biznesu, senior executive konsultant, coach, trener, psychoterapeuta. Stypendysta Instytutu Psychologii Zorientowanej na Proces im. C.G. Junga w Zurichu. Po ukończeniu studiów psychologicznych przez kilka lat pracował jako asystent w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu w Katedrze Psychologii Rozwoju Człowieka. Propaguje i wdraża w środowisku biznesowym oraz medycznym koncepcję i techniki podejścia uważności (Mindfulness) oraz wiedzy i praktyki z zakresu psychologii poznawczej, behawioralnej i społecznej. 

Jako psychoterapeuta wykorzystuje między innymi liczne techniki i strategie pracy z oddechem, kontroli emocji, bazujące na najnowszych badaniach i wiedzy z zakresu fizjologii stresu, emocji oraz neurofizjologii mózgu.

więcej informacji

Cezary Skura

Jest psychologiem społecznym, psychologiem twórczości, absolwentem Uniwersytetu SWPS (także specjalność: psychoterapia i psychologia twórczości), psychoterapeutą w podejściu Gestalt. Absolwent letniej szkoły psychoterapeutów Gestalt. Absolwent Szkoły psychoterapeutów i trenerów grupowych w Instytutucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Ukończył także Program Pomocy Psychologicznej w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Prowadzi psychoterapię krótko i długoterminową, konsultacje. Pracuje z zaburzeniami osobowości, depresją, zaburzeniami lękowymi i innymi.

Uważnością, psychologią, psychoterapią, medytacją, czy szeroko pojętym samorozwojem zajmuje się ponad 20 lat. Prowadzi kursy, szkolenia, warsztaty i sesje indywidualne, dla dorosłych, młodzieży, dzieci. Pracuje także z firmami, szkoli specjalistów (np. lekarzy, terapeutów, pracowników socjalnych, nauczycieli).

więcej informacji

Dr n. med. Dagmara Bartczak-Szermer

psycholog, wydział medyczny Uczelni Łazarskiego

Absolwentka Wydziału Psychologii UW. Doświadczenie zawodowe:  Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej, Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uczelnia  Łazarskiego  - Wydział Medyczny. Dotychczasowa działalność zawodowa pozwoliła jej rozwijać zainteresowania oraz doskonalić praktyczne umiejętności zwłaszcza w zakresie neuropsychologii i  orzecznictwie psychologicznym osób wykonujących pracę w warunkach dużego obciążenia stresem psychofizycznym.  Pomaga również tym, którzy w codziennym życiu doświadczają  zarówno przewlekłego napięcia emocjonalnego jak i nagłych kryzysów a także stawia diagnozy i udziela wsparcia psychologicznego w chorobach somatycznych.

Gabriela Gab

Certyfikowany Coach ICC i trener biznesu, absolwentka Podyplomowych Studiów Zarządzania Zakładami Opieki Zdrowotnej w SGH, Psychologii Biznesu dla Menedżerów w ALK i Podyplomowych Studiów Coachingowych w SWPS i Laboratorium Psychoedukacji oraz Szkoły Profesjonalnych Trenerów Biznesu i Szkoły Coachingu Grupowego i Zespołowego w Pracowni NOVO. Sesje coachingowe prowadzi  od 2008 r. Specjalizuje się w coachingu dla branży medycznej. Autorka poradnika dla lekarzy „Jak motywować pacjentów”. Na Uczelni Łazarskiego prowadzi doradztwo zawodowe i coaching kariery  oraz zajęcia z psychologii stresu,  coachingu i mentoringu oraz przywództwa i budowania zespołów.  Zawodowo pasjonuje się zagadnieniami wzmacniania odporności psychicznej, poczucia własnej wartości, motywacji  i pracy z nawykami. Prywatnie matka dorosłego studenta i nastolatka.

#PomagamyRozmawiamy

(+48) 513 037 964

Zadzwoń koniecznie! Jesteśmy dla Ciebie!
w terminie (4.05- 4.06)